Kodlayap Sıkça Sorulan Sorular

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öğrenci seçimi ne zaman yapılacaktır?

  • Takvim 1 Mart 2018’de www.trabzonbbkm.gov.tr, www.kodlayap.org ve argetrabzon.meb.gov.tr adreslerinden yayımlanacaktır.

Hangi öğrenciler başvuru yapabilecektir?

  • 2018-2019 Eğitim öğretim yılında 5. ve 6.sınıfta öğrenim görecek öğrenciler başvuracaktır.

Öğrenci seçiminde nelere dikkat edilmektedir?

  • Öğrenci seçimi alanında uzman eğitimcilerle oluşturulan komisyonlarca yapılmakta olup, öğrencilerin bilgi işlemsel döngü becerileri, analitik düşünme, problem çözme becerisi, algoritmik düşünme yönlerinden durumları incelenmektedir.

Okullardan öğrenciler merkezi ziyarete gelebilirler mi?

  • 04622235552 nolu telefonumuzdan, ilçe koordinatörleri öğretmenlerimizle iletişime geçilerek bir planlama çerçevesinde 20 şer öğrencilik gruplar halinde merkezimizi ziyarete gelinebilir. Her öğrenci ziyareti öğrenci seviyesi ve etkinliklere göre yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir.

Öğretmenler merkezimizden eğitim alabilirler mi?

  • Öğretmenlere yönelik eğitimler orta vadeli hedeflerimiz arasında olup, şu an için söz konusu değildir. Ancak proje temelli çalışmalar için koordinatör öğretmenlerimiz tarafından rehberlik hizmeti verilmektedir.

Hangi gün ve saatler arasında hizmet vermekteyiz?

  • Hafta içi her gün 08:00- 18:00 arasında ve haftasonları  09:00-16:30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Seçilen öğrenciler ne kadar süreyle eğitimlere devam edecektir?

  • Öğrencilerimiz 5,6,7,8. sınıflarda eğitimlerine devam edip, ortaokul sonrasında proje tabanlı çalışmaya devam edebilmektedirler. Devam eden öğrencilerden ilgi ve yetenekleri alanında gelişen öğrenciler, proje tabanlı çalışmaya zamandan bağımsız olarak başlatılabilirler. Bu konuda insiyatif koordinatör öğretmenler ve proje öğretmenlerindedir.

Devamsızlık önemlimidir, kayıt silinmesi var mıdır?

  • Merkezimize devam eden öğrenciler veli kayıt sözleşmesi gereği, en fazla %20 devamsızlık yapabilmektedirler. Bunun aşılması durumunda öğrencinin merkezimizle ilişiği kesilir. Ayrıca her yıl sonu yapılacak değerlendirme kurulu kararları ile, merkezimizden yararlanamadığı görülen, ya da merkezimize gelmesinin kendisi ve arkadaşları için olumsuz olduğuna kanaat getirilen öğrencilerin ilişiği yine veli sözleşmesi gereği sonlandırılır.

Merkezimizde sosyal faaliyetler varmıdır?

  • Merkezimiz stk ve kurumlarla yaptıkları işbirlikleri ile öğrencilere sosyal etkinlikler planlayıp çalışma takviminde göstermektedir. Bu doğrultuda drama, sinema, tiyarto, konferans, seminer, eğitim, etkinlik haftaları, sergiler, turnuvalar, yarışmalar planlamakta, düzenlemekte ya da planlanan aktivitelere öğrencilerinin katılımını sağlamaktadır.
shares